aktualności
 o Stowarzyszeniu
 Zarząd Stowarzyszenia
 cel i wizja
 współpraca
 Statut
 Oddziały ChSD
 Bóg działa
 galerie
 media o nas
 linki
 ważne informacje
 księga Gości
 kontakt
 
PRZEKAŻ 1% PODATKU

 tekst alternatywny
 tekst alternatywny
 tekst alternatywny
 OPS.pl

 Dąbrowa Górnicza - Ruszyła II edycja CIS
 data: 2014-03-03Oddział:
Z początkiem Nowego Roku wystartowała II edycja projektu „Dąbrowskie Centrum Integracji Społecznej”. Tak jak poprzednio, beneficjentami projektu są długotrwale bezrobotni mieszkańcy Dąbrowy Górniczej po 45 roku życia.


Tu podaj tekst alternatywny

W aktualnej edycji jednak uczestniczy mniej kobiet niż poprzednio, ponieważ do pracowni zieleni miejskiej zrekrutowano mężczyzn. Domeną pań pozostała pracownia gastronomiczna, w zajęciach pracowni ogólnobudowlanej i malarsko-wykończeniowej zaś ponownie uczestniczą tylko panowie.

Nowi uczestnicy szybko wdrożyli się w sposób funkcjonowania CIS-u oraz swoich pracowni. Oprócz zajęć podnoszących kwalifikacje zawodowe biorą także udział w warsztatach grupowych z doradcą zawodowym oraz psychologiem.

Zajęcia z zakresu aktywizacji zawodowej prowadzone przez doradcę zawodowego polegają na odbudowaniu i podtrzymywaniu zdolności uczestników CIS do samodzielnego świadczenia usług na rynku pracy. Działania do nich skierowane mają umożliwić im uczestnictwo w różnych formach zatrudnienia i dostęp do wszelkich dóbr i usług.

Prowadzone przez psychologa warsztaty psychoedukacyjne mają na celu pomoc uczestnikom w rozpoznawaniu i wykorzystaniu swoich mocnych stron, rozwijaniu umiejętności radzenia sobie ze stresem i rozwiązywania problemów, umiejętności efektywnej i asertywnej komunikacji oraz autoprezentacji, a także podniesienie świadomości uczestników w zakresie dbania o zdrowie psychiczne. Pierwszymi poruszonymi na warsztatach tematami były samoocena, emocje oraz stres.


   

Projekt i wykonanie MSB World
Copyright © 2005-2013 Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne. Wszelkie prawa zastrzeżone.