aktualności
 o Stowarzyszeniu
 Zarząd Stowarzyszenia
 cel i wizja
 współpraca
 Statut
 Oddziały ChSD
 Bóg działa
 galerie
 media o nas
 linki
 ważne informacje
 księga Gości
 kontakt
 
PRZEKAŻ 1% PODATKU

 tekst alternatywny
 tekst alternatywny
 tekst alternatywny
 OPS.pl

 CIS Łazy na wycieczce - Jura od głębi
 data: 2017-09-06Oddział: Klucze-Siedziba główna
Uczestnicy Centrum Integracji Społecznej w Łazach oraz Centrum w Żerkowicach biorący udział w projekcie "Partnerstwo na rzecz aktywnej integracji w powiecie zawierciańskim" 22 sierpnia 2017 r. uczestniczyli w wycieczce do Podlesic. W jej trakcie zwiedzali z przewodnikiem Jaskinię Głęboką oraz teren Rezerwatu Góra Zborów, obejrzeli prezentacje multimedialne dotyczące pobliskiego regionu (czynna ochrona rezerwatu, historia wydobycia i wypalania wapienia). Po trudach pieszego wędrowania przy ognisku piekli kiełbaski i raczyli się słodkościami przygotowanymi przez pracownię gastronomiczną.


Jaskinia Głęboka plasuje się w pierwszej dziesiątce polskich jaskiń, jeśli chodzi o wielkość ? liczy sobie 190 metrów długości, jej najniższy dostępny dla turystów punkt znajduje się 20 metrów poniżej poziomu gruntu. Jest obiektem przyrody nieożywionej cennym także ze względu na jej mieszkańców: coraz liczniejszą grupę nietoperzy (które można było zaobserwować w ruchu) oraz sieciarze jaskiniowe (Meta menardi) pająki budujące duże białe kokony w kształcie łzy.

Chociaż wspinaczka na szczyt Góry Berkowej (inaczej Góra Zborów) wymagała dużego nakładu energii, wysiłek się opłacił ? powietrze było przejrzyste i można było podziwiać doskonały widok na Wyżynę Krakowsko-Częstochowską. Jest to kolejny dowód na to, że to co bliskie, również może być interesujące.

Monika Baran

Zapraszamy do całej galerii zdięć na naszej stronie facebook LINK

   

Projekt i wykonanie MSB World
Copyright © 2005-2013 Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne. Wszelkie prawa zastrzeżone.