aktualności
 o Stowarzyszeniu
 Zarząd Stowarzyszenia
 cel i wizja
 współpraca
 Statut
 Oddziały ChSD
 Bóg działa
 galerie
 media o nas
 linki
 ważne informacje
 księga Gości
 kontakt
 
PRZEKAŻ 1% PODATKU

 tekst alternatywny
 tekst alternatywny
 tekst alternatywny
 OPS.pl

 III Prezentacje Warsztatów Terapii Zajęciowej
 data: 2007-06-01
W sobotę 26 maja2007r. nad zalewem „Mitręga” w Łazach odbyły się III Prezentacje Warsztatów Terapii Zajęciowej województwa śląskiego.
Pomysł stworzenia tego typu imprezy integracyjnej gromadzącej osoby niepełnosprawne pojawił się wraz z utworzeniem w 2004r. Warsztatów Terapii Zajęciowej na terenie gminy Łazy. Celem przedsięwzięcia jest dostrzeżenie przez społeczność lokalną pracy twórczej uczestników WTZ, zwrócenie uwagi na działalność i potrzebę istnienia takich instytucji, przełamywanie barier między pełnosprawnymi a niepełnosprawnymi, wzajemna tolerancja oraz wymiana doświadczeń warsztatowych pomiędzy osobami z różnych warsztatów województwa śląskiego. Tak, więc od 2005 roku Prezentacje stały się imprezą cykliczną na stałe wpisaną się w kalendarz imprez w regionie. Organizatorami są Warsztaty Terapii Zajęciowej w Łazach działające przy Chrześcijańskim Stowarzyszeniu Dobroczynnym z siedzibą w Kluczach oraz Miejski Ośrodek Kultury w Łazach. Występy plenerowe otrzymały patronat honorowy Wojewody Śląskiego, natomiast patronat medialny objęły: „Integracja”, „TVP 3”, „Radio Katowice” oraz „Kurier Jurajski”. Co roku wsparcie finansowe oferuje wiele instytucji i osób prywatnych, lista ta stale rośnie.
Prezentacje WTZ z roku na rok nabierają rozmachu i rozrastają się, gromadząc coraz liczniejszą publiczność zainteresowaną twórczością osób niepełnosprawnych. Na tegorocznej imprezie mieliśmy możliwość obejrzenia występów: WTZ z Łaz, Raciborza, Skoczowa, Bielska-Białej, Wodzisławia Śląskiego i Klucz oraz młodzieży ze Świetlicy Środowiskowej w Łazach, które w głównej mierze zdominowały popisy taneczne. Tylko gospodarze oprócz układu choreograficznego przedstawili skecz pt. „Szkoda Babci”. Gwiazdą imprezy, która przyciągnęła mieszkańców Łaz i okolic była Marta Wiśniewska ze swoim zespołem. Podziwialiśmy godzinny występ taneczno- wokalny Mandaryny, jej stroje, grę świateł, które w całości stworzyły wielkie show artystyczne. Dodatkową atrakcją dla osób niepełnosprawnych była możliwość spotkania się z artystką, zrobienia sobie prywatnego zdjęcia oraz zdobycia fotografii z dedykacją naszej gwiazdy. Prezentacje urozmaiciły gościnne występy zespołów „Echo” oraz „SYNESTESIA”, które zakończyły tegoroczną imprezę. Oprócz popisów na scenie organizatorzy przygotowali wiele innych atrakcji. Zgromadzeni nad zalewem „Mitręga” widzowie mogli skorzystać z punktu gastronomicznego, gdzie serwowano gorące dania i napoje oraz mieli możliwość zapoznania się z galerią wyrobów własnych wykonanych przez osoby niepełnosprawne z różnych Warsztatów Terapii Zajęciowej, które wystawione były na kiermaszach. Przygotowany był również konkurs plastyczny pt. „Gałgankowe obrazy”, na którym można było wykazać się pomysłowością, zdobyć dyplomy i ciekawe nagrody. Podczas trwania imprezy uczestnicy WTZ Łazy przeprowadzili zbiórkę pieniędzy, które będą przeznaczone na zakup wyposażenia sali rehabilitacyjnej.
III prezentacje Warsztatów Terapii Zajęciowej zakończyły się po raz kolejny sukcesem. I mimo, że pogoda spłatała psikusa, goszczący na imprezie uczestnicy odjechali zadowoleni z górą nagród i upominków oraz z miłymi wspomnieniami. Organizatorzy mają nadzieję, że impreza ta rozrośnie się z czasem do rangi ogólnopolskiej, zyska większą popularność i przychylność władz, a dzięki temu pozwoli bardziej rozwinąć swoje możliwości i zintegrować się ze społecznością pełnosprawną.


SPONSORZY III PREZENTACJI WARSZTATÓW TERAPII ZAJĘCIOWEJ W ŁAZACH

1. Bank Spółdzielczy Łazy

2. Ferma Drobiu Studzienice Włodzimierz i Anna Koprowscy

3. AWBUD Sp. z o.o. Zawiercie

4. B.P.K. Katowice" Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Projektowania Realizacji i Wdrożeń

5. "Budowlaniec" Zakład Budowlano-Remontowy Marian Lipiński Ogrodzieniec

6. Solidna Firma Komputerowa sp. z. o. o.

7. Eugeniusz Klimek „Bud - mal” Łazy

8. Tyborski Mieczysław Firma „Agata” Chruszczobród

9. Radny Powiatowy Leszek Kalaga

10. Kleszcz Bożena i Adam „ Media Expert” Zawiercie

11. Burmistrz Miasta i Gminy Łazy Maciej Kaczyński

12. Sklep Wędzonka Łazy

13. Mariola i Sławomir Kleszcz „Telpol”

14. Duraj Dorota „Kwiaty i upominki” Łazy

15. Starostwo Powiatowe w Zawierciu

16. Jan Grela – Członek zarządu Starostwo Powiatowego w Zawierciu

17. Stanisław Piątek „Boner” Browar na Jurze

18. Snopek Sylwester Usługi transportowe Niegowonice

19. Pieprzycka „Neapol” mięso, wędliny Wysoka

20. PPKU Amart Adam Piekara Ogrodzieniec

21. „Karpatka” Agnieszka i Grzegorz Piekajowie

22. Marek Pałasz „Bar Maks”

23. Adam Skucha, Całodobowe usługi pogrzebowe, Łazy

24. Leszek Bogłowski – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Łazy

25. Zakład Mechaniki Samochodowej Łazy

26. Lisak Stanisław Wysoka

27. Mirosław Tyrała Usługi transportowe Łazy

28. Fundacja „ Przyjaciólka”

29. Wydawnictwo „Bauer”Wiecej zdjeć po adresem: http://www.wtzlazy.prv.pl/3_prezentacje_wtz/index.html

   

Projekt i wykonanie MSB World
Copyright © 2005-2013 Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne. Wszelkie prawa zastrzeżone.