aktualności
 o Stowarzyszeniu
 Zarząd Stowarzyszenia
 cel i wizja
 współpraca
 Statut
 Oddziały ChSD
 Bóg działa
 galerie
 media o nas
 linki
 ważne informacje
 księga Gości
 kontakt
 
PRZEKAŻ 1% PODATKU

 tekst alternatywny
 tekst alternatywny
 tekst alternatywny
 OPS.pl

 Dar serca dla chorych
 data: 2009-06-19Oddział:
Klucze.20 mieszkańców olkuskiego ma nowe wózki inwalidzkie

Pani Zofia Knap z Olkusza przeszła kilka tygodni temu skomplikowany zabieg wszczepienia endoprotezy. Poruszanie się o własnych siłach było dla niej bariera nie do pokonania. Teraz, jak 20 innych mieszkańców Olkuskiego otrzymała wózek inwalidzki
Tak cenny dar przekazała dla lokalnej społeczności organizacja Joni i Przyjaciele Polska, w ramach akcji „Wózki dla Polski”. Potrzebujący odbierali wózki w siedzibie Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego w Kluczach. – Z racji tego, że tak jak Joni i Przyjaciele zajmujemy się działalnością na rzecz osób niepełnosprawnych, nawiązaliśmy współpracę partnerska z ta organizacją. To ich pierwsza wizyta w Kluczach, ale na pewno nie ostatnia. Potrzebujących jest znacznie więcej, dlatego chcemy organizować takie akcje cyklicznie – podkreśla pastor Daniel Wołkiewicz, prezes stowarzyszenia.

Wczorajsze spotkanie z niepełnosprawnymi i starszymi osobami nie ograniczyło się jedynie do przekazania sprzętu. Wolontariusze bardzo dokładnie i precyzyjnie dobierali modele wózków, tak by były jak najlepiej dostosowane do potrzeb chorych.
Były podziękowania, a nawet łzy wzruszenia. - Teraz będzie o wiele łatwiej. Wreszcie będę mogła swobodnie poruszać się po domu i nawet jeździć na spacery – cieszy się pani Zofia.
Zadowolenia nie kryją także jej opiekunowie Alina i Stanisław Domagałowie. Zajmowanie się krewna po operacji, bez wózka było bardzo trudne. – Do samochodu wynosiliśmy ja na stołku. Każde wyjście z domu było dla nas i dla niej udręką – opowiada pan Stanisław.
Teraz skończyły się trudne czasy dla 20 niepełnosprawnych i zajmujących się nimi rodzin. Wszystko dzięki akcji „Wózki dla Polski”.
Organizację Joni i Przyjaciele założyła znana na całym świecie niepełnosprawna Joni Eareckson-Tada. Kobieta jako nastolatka uległa ciężkiemu wypadkowi. Złamała kręgosłup skacząc do wody. Choć sparaliżowana postanowiła całe swoje życie poświecić niesieniu pomocy innym. Dzięki niej tysiące osób niepełnosprawnych na całym świecie otrzymało wózki. Program „Wózki dla świata” realizowany jest od 1996 roku.
Zebrane w USA używane wózki są naprawiane i odnawiane, a następnie wysyłane do krajów, gdzie jest na nie największe zapotrzebowanie. W Polsce dzięki kościołom i stowarzyszeniom sprzęt trafił m.in. do mieszkańców Poznania, Ciechanowa, Ostródy, Swarzędza, czy Gniezna. Teraz z tej formy pomocy skorzystali także mieszkańcy powiatu olkuskiego.
Wolontariusze Joni i Przyjaciele odwiedzili Małopolskę po raz drugi. Trzy lata temu byli w Krakowie. Niewielkie Klucze to ich drugi przystanek w tym województwie.

Tu podaj tekst alternatywny

   

Projekt i wykonanie MSB World
Copyright © 2005-2013 Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne. Wszelkie prawa zastrzeżone.