aktualności
 o Stowarzyszeniu
 Zarząd Stowarzyszenia
 cel i wizja
 współpraca
 Statut
 Oddziały ChSD
 Bóg działa
 galerie
 media o nas
 linki
 ważne informacje
 księga Gości
 kontakt
 
PRZEKAŻ 1% PODATKU

 tekst alternatywny
 tekst alternatywny
 tekst alternatywny
 OPS.pl

 Ewangelia pod gwiazdami
 data: 2009-08-03Oddział:
Prawie setka osób uczestniczyła w projekcji filmu, który przygotowało dla mieszkańców Klucz Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne i miejscowy Kościół Zielonoświątkowy Zbór „Samarytanin”.
To nie pierwsza inicjatywa ewangelizacyjna podejmowana przez ten Kościół. Spotkania ewangelizacyjne organizowane są co roku. Po raz pierwszy przybrały jednak formę projekcji filmowej.

Zebrani mieli okazję obejrzeć znakomity film „Maria Magdalena” w reżyserii Charliego Jordana. W tytułową postać wcieliła się Rebecca Ritz. Produkcja to opowieść o życiu Jezusa Chrystusa, widzianym oczami jednej z jego najgorliwszych wyznawczyń – Marii Magdaleny. Bohaterka opowiada swojej przyjaciółce o Zbawicielu, tak jak go zapamiętała. Wspomina o Jego nauce, cudach których dokonywał oraz męce i śmierci na krzyżu.

Inicjatywa stowarzyszenia i zboru spotkała się z bardzo dużym odzewem mieszkańców. Na projekcję filmu, która odbyła się wieczorem, pomiędzy blokami na osiedlu XXX-lecia przychodziły całe rodziny. Widzowie przynosili koce a nawet krzesła. Bardzo dobry pomysł – ocenia pani Krystyna jedna z mieszkanek osiedla. – W taki wieczór przyjemnie obejrzeć dobry film.

- Nawet bardzo dobry – wtóruje jej sąsiadka – widziałam kilka produkcji nakręconych na podstawie Biblii, ale ten niesie ze sobą naprawdę głębokie przesłanie.

Właśnie na refleksji i zatrzymaniu się na chwilę w codziennej gonitwie, najbardziej zależało organizatorom plenerowej ewangelizacji. - To doskonała okazja, by pochylić się nad Pismem Świętym i wgłębić się w prawdziwe chrześcijańskie wartości, które pozostają niezmienne, niezależnie od wyznania – podkreśla prezes CHSD, pastor Daniel Wołkiewicz.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania instytucjom, które pomogły w organizacji spotkania ewangelizacyjnego – Urzędowi Miasta i Gminy w Kluczach, Zarządowi Olkuskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Ochotniczej Straży Pożarnej z Olkusza oraz Komisariatowi Policji z Klucz.

Tu podaj tekst alternatywny

   

Projekt i wykonanie MSB World
Copyright © 2005-2013 Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne. Wszelkie prawa zastrzeżone.