aktualności
 o Stowarzyszeniu
 Zarząd Stowarzyszenia
 cel i wizja
 współpraca
 Statut
 Oddziały ChSD
 Bóg działa
 galerie
 media o nas
 linki
 ważne informacje
 księga Gości
 kontakt
 
PRZEKAŻ 1% PODATKU

 tekst alternatywny
 tekst alternatywny
 tekst alternatywny
 OPS.pl

 Chwalą Pana pieśnią
 data: 2009-08-10Oddział:
Wzniośle, z uniesieniem, ale również radośnie – tak swoja miłość do Stwórcy wyrażają członkowie chóru „Dominus”, który zaśpiewał dla mieszkańców i podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Klucz. Był to jedyny koncert jaki słynna ukraińska grupa dała w Polsce. Zespół gościł w Olkuskiem na zaproszenie Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego.
Publiczność nagrodziła gromkimi brawami ponad godzinny koncert „Dominus”. Płyty i kasety z nagraniami ich koncertów rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Nic dziwnego, muzyka jaką wykonuje chór, jest niezwykle urozmaicona – od wzruszających pieśni wykonywanych po ukraińsku i łacinie, po radosne utwory angielskie z akompaniamentem gitary. Cały repertuar zespołu łączy to, że wszystkie wykonywane pieśni nawiązują do tematyki chrześcijańskiej.- Jesteśmy różnych wyznań, ale łączy nas jedno – chęć uwielbienia Boga śpiewem. Występujemy w kościołach, cerkwiach zborach i wielu instytucjach świeckich – podkreśla dyrygentka chóru Olga Privalova. Teraz „Dominus” odbywa tournee po Europie. Po jedynym występie w Polsce, talent młodych wokalistów będzie podziwiać publiczność czeska i włoska. Chór zagości m.in. w Wenecji.

Chór kameralny „Dominus” powstał we wrześniu 2002 roku. Śpiewający w nim artyści to absolwenci konserwatoriów i akademii muzycznych ale także utalentowani amatorzy. Zespół wykonuje utwory muzyczne kompozytorów ukraińskich i zagranicznych. Koncertuje w wielu krajach Europy, bierze udział w festiwalach i konkursach, nagrywa także płyty. Grupa różni się pod względem kulturowym i wyznaniowym, jednak łączy ich wspólne tworzenie i wykonywanie muzyki w nurcie chrześcijańskim. W bagażu twórczości chóru znajdują się dwa albumy płytowe – „O Wiecznym” i „Odpuść nam winy” Przez okres swojej działalności zespół gościł z koncertami w wielu cerkwiach i organizacjach. Grupa wzięła także udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej „Palma Pokoju” w Odessie. Tam muzyków uhonorowano dwoma wyróżnieniami - dla młodej, rozwijającej się grupy oraz za najlepszą poetycką interpretację wiersza „Chwała Tobie”. Zespół wielokrotnie uczestniczył w festiwalach pieśni chrześcijańskiej. Cztery razy prezentował się na największej tego typu ukraińskiej imprezie, która odbywa się w Kijowie. Obecnie chór liczy 21 osób, wyłączając dyrygenta i dyrektora grupy.
Tu podaj tekst alternatywny

   

Projekt i wykonanie MSB World
Copyright © 2005-2013 Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne. Wszelkie prawa zastrzeżone.