aktualności
 o Stowarzyszeniu
 Zarząd Stowarzyszenia
 cel i wizja
 współpraca
 Statut
 Oddziały ChSD
 Bóg działa
 galerie
 media o nas
 linki
 ważne informacje
 księga Gości
 kontakt
 
PRZEKAŻ 1% PODATKU

 tekst alternatywny
 tekst alternatywny
 tekst alternatywny
 OPS.pl

 Porządki na ścieżce
 data: 2009-08-19Oddział:
Prawie 30 worków na śmieci zebrali podczas akcji sprzątania ścieżki dydaktycznej w Kluczach podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej. Na liczącej niespełna trzy kilometry trasie z centrum miejscowości do punktu widokowego na wzgórzu Czubatka zalegały papiery, butelki i foliowe worki.
- To naprawdę piękne okolice. Często oprowadzamy tu gości odwiedzających naszą organizację. Tymczasem podczas niedawnej wycieczki zauważyłem jak brudno jest na całej trasie. Postanowiliśmy połączyć przyjemne z pożytecznym i uporządkować ten teren – podkreśla inicjator akcji pastor Daniel Wołkiewicz.
Podopieczni WTZ z instruktorami wybrali się więc na wyprawę po lesie, którą zakończyło wspólne ognisko. Po drodze zbierali zalegające śmieci. Akcja była niezwykle udana. – Powinniśmy częściej chodzić na takie wycieczki. Dobrze byłoby, gdyby dołączyło do nas więcej osób. Przecież tak przyjemnie jest spacerować po czystym lesie i zbierać grzyby – ocenia Mariusz Cebula, który zebrał najwięcej odpadków. Jak dodaje podopieczny WTZ, receptą na porządek na ścieżce i w jej okolicach byłoby ustawienie większej liczby koszy na śmieci.

- Dla naszych uczestników taka wyprawa daje dobre efekty pedagogiczne. Nie tylko zaszczepiamy w nich troskę o środowisko, ale także uczymy jak ważne jest utrzymywanie porządku we własnym otoczeniu – dodaje instruktorka WTZ Milena Czerwińska.

Podopieczni warsztatów obiecują, że będą częściej włączać się w akcje porządkowe. Inicjatywę tę popierają także miejscowe władze. – Takie działania są bardzo potrzebne – utrzymuje Józef Kaczmarczyk, zastępca wójta gminy Klucze. – Staramy się na bieżąco dbać o porządek, zwłaszcza w miejscach atrakcyjnych turystycznie. Pomagają nam organizacje i stowarzyszenia, niestety efektów nie da się utrzymać długo. Porządek można zachować tylko wtedy gdy wszyscy o niego zadbamy. A z tym, jeśli chodzi o turystów i naszych mieszkańców bywa kiepsko – kończy wójt.

Tu podaj tekst alternatywny

Tu podaj tekst alternatywny

   

Projekt i wykonanie MSB World
Copyright © 2005-2013 Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne. Wszelkie prawa zastrzeżone.