aktualności
 o Stowarzyszeniu
 Zarząd Stowarzyszenia
 cel i wizja
 współpraca
 Statut
 Oddziały ChSD
 Bóg działa
 galerie
 media o nas
 linki
 ważne informacje
 księga Gości
 kontakt
 
PRZEKAŻ 1% PODATKU

 tekst alternatywny
 tekst alternatywny
 tekst alternatywny
 OPS.pl

 Życie piosenką pisane- Koncert Tomasza Żółtko
 data: 2009-09-20Oddział:
Półtorej godziny trwał koncert krakowskiego artysty Tomasza Żółtko, który odbył się w Domu Kultury „Papiernik” w Kluczach. Imprezę zorganizowało Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w tej miejscowości.


W repertuarze znanego muzyka, kompozytora, poety i publicysty, znalazły się utwory z albumów „Bezsenność i kurz”, „Nienasycenia”, „Krótkie wyprawy w kosmos”, „Targ mięsny”, „Klatka skandalu” i „Wspólne myśli”. Prezentowane piosenki, artysta przeplatał swoimi wierszami i refleksjami.

Najważniejszą inspiracja utworów pieśniarza jest jego wiara w Boga. Na każdym kroku, w wierszach i utworach muzycznych, można odnaleźć nawiązania do wartości najwyższych, ale nie tylko. Żółtko śpiewa również o tym co ludzi boli – samotności, strachu, utracie.

- Inspirację czerpię z życia, ze wszystkiego co mnie otacza, z emocji które mi towarzyszą. Czasem wiersz czy piosenka rodzą się w głowie nagle. Nie zawsze mam pod ręką komputer, więc robie zapiski na serwetkach czy innym kawałku papieru, który mam akurat pod ręką. Zdarzało mi się pisać nawet na biletach – przyznaje artysta.

Utwory artysty, o niezwykle głębokiej treści, ukazują prawdy najprostsze a zarazem najtrudniejsze do opisania i przekazania. – Śpiewam, co dyktuje mi serce, ale nie czuje się naprawiaczem świata, nikogo nie chcę umoralniać, czy wskazywać drogi. Jeśli ktoś pod wpływem mojej twórczości zaczyna inaczej patrzeć na świat, bardzo mnie to cieszy – twierdzi artysta.

Teksty Tomasza Żółtko bywają kontrowersyjne. Krakowski bard nie boi się wyrażać otwarcie swoich poglądów. Przyznaje, że z tego powodu spotykają go przykrości i złośliwości. – Przecież nikomu nie ubliżam, po prostu mówię prawdę. Jeśli taka jej cena, trudno, będę ja płacił.

Artysta nie stroni również od autoironii i dowcipu. Z tekstami doskonale współgra aranżacja muzyczna - czasami surowa i oszczędna, czasami bardzo bogata. W swoim dorobku zgromadził dotychczas piętnaście pozycji (tomiki poezji, kasety i płyty CD), z których największy rozgłos przyniósł mu album „Klatka skandalu”. Pochodząca z tego albumu piosenka „Kochaj mnie i dotykaj” przez blisko 30 tygodni gościła w gorącej dziesiątce Muzycznej Jedynki, stając się ogólnopolskim przebojem emitowanym na antenie większości polskich stacji radiowych. Niektórzy artyści przyznają, że nie zawsze lubią piosenki, które przyniosły im największy rozgłos. Twierdzą, że mają dość ciągłego ich wykonywania podczas koncertów. – Nie mam z tym żadnych problemów. Lubię ten utwór, napisałem go dla mojej żony. Generalnie z przyjemnością wykonuję wszystkie moje utwory. Nie dzielę je w żaden sposób, a już na pewno na ulubione i nielubiane – zapewnia Tomasz Żółtko. Kolejna płyta krakowskiego artysty ukaże się wiosną przyszłego roku.

Tekst alternatywny

   

Projekt i wykonanie MSB World
Copyright © 2005-2013 Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne. Wszelkie prawa zastrzeżone.