aktualności
 o Stowarzyszeniu
 Zarząd Stowarzyszenia
 cel i wizja
 współpraca
 Statut
 Oddziały ChSD
 Bóg działa
 galerie
 media o nas
 linki
 ważne informacje
 księga Gości
 kontakt
 
PRZEKAŻ 1% PODATKU

 tekst alternatywny
 tekst alternatywny
 tekst alternatywny
 OPS.pl

 Rodzic pracujący nie mniej kochający
 data: 2009-09-23Oddział:
12 sierpnia przedstawiciele Zarządu Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego, prezes Daniel Wołkiewicz i wiceprezes Beata Szczygieł – podpisali w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej umowę na rozpoczęcie działalności oddziału opiekuńczo- wychowawczego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał ludzki.
Fundusze na jego funkcjonowanie udało się pozyskać w ramach priorytetu I „Zatudnienie i integracja społeczna”, działanie 1.3 „Ogólnopolskie programy integracji i aktywizacji zawodowej”, poddziałanie 1.3.2 „Projekty na rzecz promocji równych szans kobiet i mężczyzn oraz godzenia życia zawodowego i rodzinnego”. Jego wartość opiewa na 694.400 złotych. Realizacja projektu rozpocznie się we wrześniu, a zajęcia ruszą w listopadzie i będą trwały aż do 2011 r.

Taki oddział, gdzie przez kilka godzin maluchami opiekować się będzie profesjonalna kadra, powstanie w „Domu Nadziei” przy ulicy Brzozowej 19 w Łazach. – „Przyzakładowe Centrum Zabawy – Rodzic Pracujący nie mniej kochający”, pozwoli pracownikom tej instytucji i innym rodzicom wracającym po urlopie macierzyńskim i wychowawczym, realizować się zawodowo i godzić życie zawodowe z rodzinnym. Oddział opiekuńczo-wychowawczy ma być alternatywą dla mam, które chcą wrócić do pracy.

- Wychodząc dalej do mieszkańców, postanowiliśmy stworzyć również grupy zabawowe dla dzieci i rodziców. Zabawy te będą odbywały się w grupach popołudniowych. Nad milusińskimi i ich opiekunami mają czuwać psycholog oraz specjaliści od pedagogiki zabawy, którzy będą udzielali cennych dla rodziców rad – podkreśla wiceprezes Beata Szczygieł

. Sala, gdzie będzie mieścił się oddział, zostanie w pełni wyposażona. Dodatkowo powstanie plac zabaw, który popołudniami będzie dostępny dla mieszkańców, oraz dodatkowe miejsca pracy w samej placówce. Warto zaznaczyć, że dla niepracujących mam z gminy Łazy, CHSD wspólnie z WYG International z Katowic, zorganizowało zajęcia, których cykl zakończył się w lipcu. Mama Pracująca nie mniej kochająca również finansowanym z EFS.

Opis do druku     Karta zgłoszenia dziecka

Tekst alternatywny

   

Projekt i wykonanie MSB World
Copyright © 2005-2013 Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne. Wszelkie prawa zastrzeżone.