aktualności
 o Stowarzyszeniu
 Zarząd Stowarzyszenia
 cel i wizja
 współpraca
 Statut
 Oddziały ChSD
 Bóg działa
 galerie
 media o nas
 linki
 ważne informacje
 księga Gości
 kontakt
 
PRZEKAŻ 1% PODATKU

 tekst alternatywny
 tekst alternatywny
 tekst alternatywny
 OPS.pl

 Integracyjna wyprawa do „Świata marzeń”
 data: 2009-09-22Oddział:
Moc atrakcji czekało na podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej z Klucz, podczas wycieczki do Parku Miniatur „Świat Marzeń” w Inwałdzie.
Uczestnicy warsztatów wraz z instruktorami odwiedzili teren o powierzchni 40 tysięcy metrów kwadratowych usiany najwspanialszymi budowlami świata wzniesionymi w skali 1:25. Można tu podziwiać Akropol, Colosseum, Krzywą Wieżę w Pizie, Statuę Wolności, Mur Chiński, Wieżę Eiffla, Big Bena, Łuk Triumfalny, Sfinksa a nawet Biały Dom.

Wszystkie obiekty powstały w tej samej skali, co pozwala na porównanie ich wielkości. Wykonanie pojedynczej miniatury zajęło budowniczym od tysiąca do nawet trzech tysięcy godzin pracy. W każdym sezonie w parku pojawiają się kolejne modele budowli. Park Miniatur to również ciekawa architektura ogrodowa oraz przepiękne kompozycje roślinne. Czas spędzany w parku to nie tylko nauka lecz również doskonały relaks. Kompleks dysponuje również zielonym labiryntem, lunaparkiem, sklepami z pamiątkami i punktem gastronomicznym.

- Wszystko było takie niezwykłe i piękne - zachwyca się Agnieszka – Najbardziej podobał mi się miniaturowy Plac św. Piotra w Rzymie. Każdy detal wykonano z wielką starannością.

Część podopiecznych szalała na karuzelach, inni wybrali błądzenie po labiryncie, jeszcze inni odpoczynek przy aromatycznej kawie i ciasteczku. Najbardziej oblegane było stoisko z pamiątkami. Nie było osoby, która odeszłaby stamtąd, bez termometra z wieżą Eiffla czy breloczków z fotografiami miniatur.

- Wszyscy byli zachwyceni wycieczką. Dla nich to wielkie przeżycie: wspólna podróż i zabawa – ocenia instruktor Katarzyna Domagała.

opis odsyłacza

   

Projekt i wykonanie MSB World
Copyright © 2005-2013 Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne. Wszelkie prawa zastrzeżone.