aktualności
 o Stowarzyszeniu
 Zarząd Stowarzyszenia
 cel i wizja
 współpraca
 Statut
 Oddziały ChSD
 Bóg działa
 galerie
 media o nas
 linki
 ważne informacje
 księga Gości
 kontakt
 
PRZEKAŻ 1% PODATKU

 tekst alternatywny
 tekst alternatywny
 tekst alternatywny
 OPS.pl

 Wspólny apel Policji i ChSD Klucze
 data: 2009-10-27Oddział:
Pierwsze oznaki zimy już za nami. Dni są coraz krótsze, a pojawiające się nad ranem przymrozki mogą być bardzo niebezpieczne dla osób pozbawionych dachu nad głową. Dlatego Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu wspólnie z Chrześcijańskim Stowarzyszeniem Dobroczynnym z Klucz apeluje do mieszkańców powiatu olkuskiego, by reagować, gdy spotkamy się z przypadkami bezdomności.
Wystarczy jeden telefon pod bezpłatny numer telefonu 997. Policjanci już wykonują zadania w ramach akcji "Zima", sprawdzając miejsca, gdzie mogą gromadzić się bezdomni.

Ilu bezdomnych jest w powiecie, nie wiadomo. Wiele osób, które żyją w opuszczonych budach czy na klatkach schodowych wciąż jest gdzieś zameldowana. Czasami nie chce ich rodzina, ale nierzadko sami wybierają takie życie. Powodów jest wiele i nie nam je oceniać, zwłaszcza że za każdym brudnym i zaniedbanym człowiekiem kryje się indywidualna, nierzadko tragiczna historia. Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne posiada dwie placówki dla osób bezdomnych w Kluczach i w Gorenicach. Apelujemy do osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, by zgłaszały się do tych miejsc (Klucze, ul. Bolesławska 23 tel. 32 6471015). Dla nikogo nie zabraknie miejsca. Przytulisko to nie tylko sposób na przetrwanie mrozów. Swoim podopiecznym oferuje terapię i pomoc w załatwieniu formalności urzędowych. W działającym przy CHSD Centrum Integracji Społecznej istnieje możliwość przekwalifikowania lub zdobycia zawodu.

pastor Daniel Wołkiewicz
Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne z Klucz
mł. asp. Łukasz Czyż
Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

   

Projekt i wykonanie MSB World
Copyright © 2005-2013 Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne. Wszelkie prawa zastrzeżone.